Конкурс за избор да најдобра фотографија по повод светскиот ден на водата

По повод 22 март- Светски ден на водата, ЕКО при СОУ “Св.Кирил и Методиј” -Неготино распишува

Конкурс за избор на најдобра фотографија на тема:

Голтка вода, голтка живот!
Чиста вода, бистра мисла!
Право на достапност до чиста вода за пиење!

Право на учество имаат сите заинтересирани ученици од нашето училиште кои ќе направат сопствена фотографија на темата и ќе ја достават за учество,со големина 18*24cm. Фотографијата треба да биде доставена во плико, со наведена шифра на учесникот и да се предаде кај одговорната професорка: Елеонора А.Зафирова.

?За најдобрите три фотографии следуваат скромни награди, а фотографиите на сите останати учесници ќе бидат изложени во аулата на училиштето на 22 март.

?Рок за поднесување на изработките: од 14 до 20 март 2022 година.

Критериуми за учество:

o Секој ученик може да поднесе само една фотографија;

o Фотографијата треба да биде авторско дело на ученикот. Превземените туѓи фотографии нема да учествуваат во изборот.

ℹ️За дополнителни информации може да се обратете кај професорката Елена Божијанова-Серафимовска.