Соопштение

Почитувани родители и ученици,
СОУ ,,Св.Кирил и Методиј“ – Неготино Ве известува дека наставната 2021/22 година ќе започне на 1 септември по следниот распоред:

1. Учениците од I и III година се прва смена на настава и приемот за истите ќе биде во 06:45ч со следниот распоред:
-за учениците од I година приемот ќе биде пред службениот влез на училиштето (влез 2) од страна на класните раководители и редарите во училиштето кои понатаму ќе ги упатат кон соодветните училници.
– за учениците од III година приемот ќе биде пред влезот за ученици (влез 1) од страна на класните раководители и редарите во училиштето кои понатаму ќе ги упатат кон соодветните училници.

2.Учениците од II и IV година се втора смена на настава и приемот за истите ќе биде во 12:45ч со следниот распоред:
-за учениците кои ќе следат настава во училниците со реден број 1, 2, 3, 4, 5, 6, 18, 19, 20, 22 и 23 влегуваат и излегуваат од влез 1 (влезот за ученици). Приемот ќе биде од страна на класните раководители и редарите во училиштето.
– за учениците кои ќе следат настава во училниците со реден број 7, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 16 и 26 влегуваат од влез 2 (службен влез), а излегуваат на излезот за ученици кај спортската сала. Приемот ќе биде од страна на класните раководители и редарите во училиштето.

ВИ ПОСАКУВАМЕ СРЕЌЕН ПОЧЕТОК НА НОВАТА УЧЕБНА ГОДИНА!