Феријална практика (хемиско-технолошка струка)

Учениците од прва и втора година (стручно образование) при СОУ„Св. Кирил и Методиј“ – Неготино и ова лето успешно ја реализираат феријалната практика во компаниите со кои се потпишани Меморандуми за соработка.

Феријалната практика во трањето од пет дена за учениците од прва година и десет дена за учениците од втора година се реализира во текот на месеците јуни, јули и август т.е по завршување на наставната година за време на летниот одмор на учениците.

Училиштето изразува огромна благодарност до овие компании за менторирањето на нашите ученици.

Во прилог фотографии од феријалната практика на учениците од хемиско-технолошка струка (профил:хемиски лабораториски техничар и прехранбен техничар) при нашето училиште во дел од компаниите.

ПЗУ Поликлиника ЖАНА - Биохемиска лабораторија

Шугар арт-Грозданка ДООЕЛ Неготино